اشغال سفارت انگلیس و حواشی آن

هنوز کمی بیشتر از 3 ماه از اعتراضات گسترده مردم انگلیس و خشونت وحشیانه‌ی دولت انگلستان علیه مردمش که خواهان بهبود شرایط هستند، نمی‌گذرد. اعتراضاتی که با سرکوبی وحشیانه و هزاران زخمی و بازداشتی و حدود 5 قربانی بر جای گذاشت.
(این وبلاگ مطالب خوبی از حوادث آن ایام جمع کرده است
همین روزها نیز اوضاع انگلستان در گیر اعتراضات و اعتصابات فلج کننده‌ای است. تقریبا به شکل نیمه تعطیل در آمده است :
بزرگترین اعتصاب و راهپیمایی 30 ساله اخیر در انگلیس (فیلم)
 تظاهرات 2 میلیون نفری + عکس
اعتصابات به روایت تصویر
در این کانال هم تعداد زیادی ویدئو از شرایط آن موقع مشاهده می‌کنید.

حدود 100 روز از نامه‌ی دانشجویان به کاردار سفارت انگلیس در تهران می‌گذرد. ماجرا از آنجا شروع شد که دانشجویان برای دفاع از حقوق مستضعفین و مردم انگلیسی تجمعی را با صورتک‌هایی از مارک داگان (اولین کشته‌ی اعتراضات لندن)، مقابل سفارت جزیره، برقرار کردند. روز قبلش نامه‌ای به کاردار سفارت زدند و از وی خواستند که در تجمع حاضر شود و به سوالات دانشجویان پاسخ دهد (+). تجمع برگزار شد بدون کوچکترین حرکت و یا شعار خشونت آمیز! (گزارش خبری، عکس:+ و + و +). در قطع‌نامه‌ی پایانی این تجمع از هر یک از قوا و سازمان‌های جمهوری اسلامی درخواستی شد. از مجلس شورای اسلامی نیز قطع کامل روابط با انگلستان خواسته شد(+).

علاوه بر پوشش خوب این تجمع به خصوص در رسانه‌های خارجی، BBC از قول کاردار سفارت انگلیس خبر کار کرد که درخواست دانشجویان ایرانی را قبول کرده است (+).
بعد هم بچه ها -بعد از بحث و بررسی مفصل راجع به اینکه چطور جواب داده شود، مناسب تر است-، تصمیم گرفتند که این بیانیه را منتشر کنند(+). در این بیانیه ضمن استقبال تلویحی از جلسه و پاسخگویی کاردار سفارت انگلستان به دانشجویان ایرانی، لیستی از سوالات راجع به جنایات انگلیس ذکر شد تا کاردار سفارت انگلیس به آنها جواب دهد. قسمت آخر بیانیه را در زیر آورده ام:

...به وجود آمدن این روحیه گفت‌وگوی مستقیم و به این نتیجه رسیدن که باید کرنش در برابر ملت‌های آزادیخواه را کنار گذاشت و در برابرشان پاسخ‌گو بود، خود برکتی است که از ایستادگی ملت‌های مستضعف حاصل شده و شما حتماً در میان دیگر سفرای کشور انگلستان به خود می‌بالید که نماینده دولت انگلستان در نقطه‌ای از دنیا هستید که پیشگام آزادیخواهی و عدالت طلبی از سی و چند سال پیش بوده و هنوز پس از سال‌ها مشغول دست و پنجه نرم کردن با مدعیان دموکراسی و حقوق مردم است و دارد با تحریم‌های گسترده و تحمیل جنگ‌های هشت ساله و ترور نخبگان و سیاستمداران و دانشمندان علمی و ایجاد توطئه‌های داخلی و خارجی تاوان تلاش برای دست‌یابی به آزادی و عدالت را می‌دهد تا به ملت‌های محروم دنیا ثابت کند، می‌شود علی‌رغم تمامی فشارها و هجوم امکانات مادی و معنوی دنیای استکبار در برابر زورگویان و قلدر مآبان ایستاد و راه آزادی و پیشرفت و استقلال را بر محرومین آموخت و کمر خم نکرد.

دانشجویان انقلابی ایران همانگونه که در دعوتنامه اول برای پاسخ‌گویی و حضورتان در مراسم تجمع اعتراض آمیز مقابل سفارتخانه نوشته‌اند کماکان معتقدند دیدار شما و نمایندگان کشورتان با فرزندان امام خمینی(ره) پیشگام آزادیخواهی و رهبر مستضعفین جهان در آستانه این تحولات تاریخی و به بحث گذاشتن هزاران سؤال موجود در سیاست‌های غلط شما و هم‌پیمانانتان بیش از همه موجب خیرات و برکات فراوان برای دولت انگلیس در جهت تحلیل بهتر قضایای منطقه و آشنایی با روح موج جدید آزادیخواهی و عدالت‌طلبی است که در سراسر دنیا بوجود آمده است و امیدواریم هیچ‌گاه فراوان سؤالاتی که در این نامه تنها به گوشه‌ای از آنها اشاره شد، بی پاسخ نماند.

در پایان برای آشنایی بیشترتان با محتواهای عمیق و کاربردی تعریف انسان در دین مبین اسلام و ارج نهادن به کرامت نوع بشر برای یک زندگی مسالمت آمیز و برابر در کنار یکدیگر و تعریف همه جانبه حقوق و ابعاد شخصیتی وی به رسم میهمان نوازی ایرانی‌ها یک جلد عهد‌نامه مالک اشتر "نامه 53 نهج البلاغه یادگار امام علی (علیه السلام)" را به همراه یک سری عکس از فجایعی که بمب‌های فسفری برای کودکان در عراق و افغانستان آفریده است بعنوان ضمیمه‌نامه خدمتتان تقدیم می‌گردد.

اشتیاقتان برای ملاقات با فرندان انقلابی امام روح ا...(ره) ستودنی است
با تقدیم احترامات فائقه
هسته مرکزی تجمع مقابل سفارت بریتانیا در تهران در حمایت از مستضعفین جهان

این نامه را BBC به صورت گزیده کار کرد، اما از طرف سفارت انگلیس جوابی به آن داده نشد. همزمان با 8 آذر سالروز شهادت شهید شهریاری، برای اعتراض به نقش دولت انگلستان در ترور دانشمندان هسته‌ای (جان ساورز رییس سرویس امنیت خارجی انگلیس ( MI6) علنا خواهان ترور دانشمندان هسته‌ای ایران شده بود)، دسته و مراسم عزاداری سالار شهیدان با سخنرانی حجت الاسلام قاسمیان مقابل سفارت انگلستان شکل گرفت(+). این کاری بود که مدتها قبل از آنکه حتی مجلس شورای اسلامی به فکر طرح کاهش روابط با انگلیس بیفتد، توسط دانشجویان در حال پیگیری بود تا از آن فرصت استفاده و از سفیر انگلستان سوالات به حق دانشجویان ایرانی مورد مطالبه قرار گیرد. و دولت انگلستان بازخواست شود که چرا پس از گذشت 100 روز هیچ پاسخی به سوال‌های دانشجویان داده نشده است.
صبح 8 آذر ساعت‌ها پیش از آغاز تجمع، وزارت خارجه‌ی جزیره بریتانیا، طی بیانیه‌ای عجولانه ناشی از ترس و انفعال و نیز برای فرار از مسئولیت دولتش در ترور دانشمندان ما، بیانیه‌ای صادر کرد و خواستار مراقبت از کارکنان سفارت شد!! (+). بچه‌ها بعد از زمانی از شروع مراسم، به سمت سفارت حمله ور شدند. و وارد سفارت شده پرچم انگلستان را به آتش کشیده و پرچم ایران را برافراشتند. و به صورت موازی نیز جمعیتی بسیار از دانشجویان، همین کار را در باغ قلهک انجام دادند


گزارش مفصل فارس از این ماجرا
گزارش تفصیلی رجا از این ماجرا
گزارش لحظه به لحظه از تجمع بزرگ دانشجویان در مقابل سفارت انگلیس
فیلم و عکس:
لحظه ورود دانشجویان به سفارتخانه انگلیس و باغ قلهک

عکس:
فارس ، شبکه خبر دانشجو و +، مهر و + و + و + و + و +، خبرنامه دانشجویان

بیانیه شورای متحصنین لانه فتنه‌گری روباه پیر
انگلیس باید منتظر اقدامات بعدی ملت ایران جهت تسویه حساب سال‌ها کینه از فتنه گری انگلیس در ایران باشد...ما دانشجویان تسخیر کننده لانه فتنه گری روباه پیر اقدام اخیر مجلس در کاهش رابطه با انگلیس را به هیچ وجه متناسب با دشمنی‌های دولت خبیث انگلیس علیه ملت ایران نمی‌دانیم و خواهان قطع رابطه کامل با این دولت خبیث هستیم و اعلام می‌کنیم از مطالبات به حق خود کوتاه نخواهیم آمد.

بیانیه شماره 4 شورای متحصنین لانه فتنه گری روباه پیر
نام این کشور مساوی است با تلخ کامی و خاطرات ناگواری برای مردم ایران. یادآور حوادثی است که نزدیک ترین آن نه برای سالهای دور بلکه برای واقعه ای است که هنوز در خاطره ها زنده است  از ابتدای مراحل تصمیم گیری نیت تصرف باغ قلهک را داشته اند چرا که آن محل را جزیی از خاک ایران دانسته و باغ مذکور را متعلق به بیت المال می دانند و تصرف آن توسط دولت انگلیس را مصداقی بر زیاده خواهی و چپاول اموال مردم ایران توسط انگلیس می دانند...
 به امید تحقق تمامی آرمان های حضرت روح الله و تشکیل حزب جهانی مستضعفین در برابر مستکبرین جهان

نامه به احمدی‌نژاد و رئیس سازمان ملل
اعلام انگیزه های تسخیر جاسوسخانه
جناب آقای احمدی نژاد خواسته های ما دانشجویان به شرح زیر است: 1) قطع رابطه کامل با دولت انگلستان  2) پایان دادن به تمام معاهدات صورت گرفته با دولت انگلیس  3) محاکمه عوامل مزدور انگلیسی و پیگیری جنایات صورت گرفته آنها در طول تاریخ دخالتگری های انگلیس در ایران


تسخیرکنندگان سفارت: این فقط یک سیلی بود، منتظر مشت پولادین ملت باشید
گوشه‌ای از خشم ملت ایران را در این حرکت نشان دادیم ... بوق‌های تبلیغاتی انگلیسی کوشیدند در این میان، تحقیر اخراج سفیرشان از خاک ایران را با هوچی‌گری و جنجال کاهش داده و با تشکیل جلسات پوچ و بی‌ارزش و صدور بیانیه‌هایی که ارزش کاغذپاره را نیز ندارد بار تحقیر خود را کم کنند.

قطعنامه پایانی دانشجویان تسخیرکننده باغ قلهک
تنگ‌تر نمودن حلقه تحریم‌های مالی و علمی ایران اگر تاکنون قرار بود نتیجه‌ای بدهد در همان تحریم‌های اولیه شما و در 30 سال پیش ثمر می‌داد. ملت ایران در کنار مسئولین نظام همچون کوهی آهنین در مقابل صف‌آرایی مستکبران و تحریم‌های آنان ایستاده است و به مدد الهی فروپاشی هیمنه آنان را در سفارت دولت خبیث انگلیس جشن خواهد گرفت

ناگفته های عضو شورای متحصنین از تسخیر سفارت انگلستان
تصمیم این برنامه 26 آبان گرفته شده بود...مقابل سفارت انگلستان بنای ما بر این بود که قفل و زنجیر به در سفارت بزنیم و با این کار نمادین اعلام کنیم که خواستار تعطیل شدن سفارت هستیم که البته تعدادی از دانشجویان این کار را انجام دادند. در نهایت برای رسیدن به در سفارت بین دانشجویان و نیروی انتظامی درگیری صورت گرفت و منجر به آن شد که عده‌ای از جمعیت حاضر وارد سفارت شوند...
... هدف ما از این برنامه تحقیر انگلستان بود، ما می‌خواستیم به آن‌ها نشان دهیم که تحریم بانک مرکزی به منزله اعلان جنگ است و دانشجویان ایرانی حاضرند هزینه‌های بیشتر از این برای حفظ آرمان‌های خود بپردازند.

استقبال گسترده از هیئت دیپلماتیک سفارت ایران در لندن:
بامداد شنبه، ساعت یک صبح فرودگاه مهرآباد


اگر 4 هزار و 444 روز هم بگذرد انگلیس هیچ غلطی نمی تواند بکند
گزارشی از یکی از دانشجویانی که در باغ قلهک حاضر بود به همراه تصاویر خاص وی
به فرانسه توصیه می کنیم حواسش به پرچم آبی و سفید و قرمزش باشد!
روایت یکی دیگر از دانشجویان حاضر در تسخیر سفارت:
تا می‌خـــوردیـم، زدنــد! +عکس و حاشیه
گفت‌وگویی با یکی از دانشجویان داخل جاسوسخانه انگلیس
حواشی تسخیر سفارت انگلیس از زبان یک شاهد عینی

دانشجویان 90 دانشگاه استان فارس:
تحقیر دولت انگلیس به دست دانشجویان مسلمان مرهمی بود بر زخم‌ها

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل:
تسخیر سفارت، تکلیفی در برابر دهه‌ها جنایت انگلیس
انجمن اسلامی دانشجویان 25 دانشگاه کشور:
قطع رابطه با بریتانیای صغیر مطالبه تاریخی ما بود
جشن شکرگزاری برپا می کنیم

دانشجویان سفارتخانه یک‌درصدی‌ها را تسخیر کردند
رابطه با انگلیس مگر فایده‌ای برای ما دارد؟
بسیج دانشجویی علوم‌پزشکی شیراز:
بریتانیا در تاریخ ایران یعنی مجموعه خیانت‌ها
دانشجویان ابراز غرور می‌کنند که با اقدام روز گذشته خود خروج دیپلمات‌های انگلیسی از کشور را سرعت بخشیدند
شورای امنیت در حمله به سفارت ایران در لندن لال بود؟
تسخیر سفارت پاسخی به قلدرمآبی انگلیس
تعداد زیادی از دانشجویان مجروح شدند
دانشجویان دانشگاه‌های ارومیه در حمایت از تسخیر دانشجویی سفارت انگلیس و باغ قلهک، در میدان ایالت ارومیه تجمع کردند
انگلیس با بحران مشروعیت مواجه است، ابتدا آن را حل کند
دانشجویان انتظار بیشتری از سیاسیون داشتند-ما منتظر اقدامات بعدی نمایندگان مجلس هستیم
 امضای طومار 20 متری به منظور قطع کامل روابط با انگلیس

واکنش مرعوبانه شورای امنیت سازمان ملل به تسخیر سفارت انگلیس در تهران
کامرون: حمله به سفارت انگلیس در تهران غیر قابل دفاع است
عصبانیت و تهدید وزیر خارجه انگلیس از سقوط سفارتشان
(جالبه معاونش گفته ما نمی‌خواهیم روابط با ایران قطع شود +)
انگلیس دستور تعطیلی سفارت ایران در لندن را صادر کرد
اوباما برای دانشجویان ایرانی خط و نشان کشید
(این بی‌آبرو ماها را آشوبگر خطاب کرده است!!)
گاف مضحک بکمن:
تنها نامزد زن حاضر در رقابت های ریاست جمهوری آمریکا در اظهارتی عجیب در خصوص تجمع دانشجویان ایرانی در مقابل سفارت انگلیس گفت : اگر من رئیس جمهور آمریکا بودم سفارتمان را در تهران تعطیل می کردم!!

حتی "جو بایدن"، معاون اول رئیس جمهوری آمریکا که به عراق سفر کرده، نیز به طور ضمنی به خودجوش بودن اقدام دانشجویان ایرانی در ورود به سفارت رژیم انگلیس اذعان کرد (+).

سفرای فرانسه، سوئد و هلند و آلمان از کشور فرار کردند. اسپانیا و ایتالیا سفیران ایران در کشورشان را فراخواندند. اتریش: قصد نداریم سفیر خود را از تهران فرا بخوانیم / سفیر دانمارک:اعتراض حق دانشجویان است (+)
اما مهمتر:
/ 3 نظر / 28 بازدید
meysam

درود بر تو و وب زيبات واقعا خوشحال شدم كه وبت رو ديدم مطالبت جالب و خواندني بود . ممنون ميشم به وب من هم سربزني و نظرتو بگي[گل][گل]

بازاریاب

دوست عزیز سلام اگر تمایل دارید مدیریت قوی تری بر وبلاگ خود داشته باشید،امکانات بیشتری به مخاطبین خود ارائه نمایید و یا یک گام بزرگ برای ورود به دنیای وب مستران بردارید ما توصیه می کنیم همین امروز از امکانات رایگان ارائه شده توسط تیم اندیشه ی برتر نهایت بهره را ببرید و با تبدیل وبلاگ خود به وب سایت خواسته های خود را محقق کنید. هم اکنون اقدام کنید و از امکانات دامین و هاست رایگان برخوردار شوید http://designer.moshakhasat.com همچنین در صورتی که تمایل دارید از طریق وبلاگ خود کسب درآمد کنید آدرس زیر را نیز حتما ملاحظه بفرمایید http://www.moshakhasat.com/index.php?route=information/information&information_id=9 با تشکر 1345420441.73

موفقیت در کمین شماست

امروز گامی برای موفقیت برداشته اید؟ مجموعه ی آموزشی سریع خوانی همراه با نرم افزار ارائه شده توسط استاد بزرگ کتاب خوانی جهان مجموعه ی 7 راز بزرگ انگیزه مجموعه ی آموزشی استفاده از قدرت حافظه مجموعه ی آموزشی استفاده بهینه از شرایط بد و بدشانسی ها مجموعه ی آموزشی تفکر تحول برانگیز مجموعه ی آموزشی تمرکز جادویی مجموعه ی آموزشی راه های اجرایی کسب ثروت مجموعه ی آموزشی مثبت اندیشی و اعتماد به نفس مجموعه ی آموزشی پیروزی در تعاملات روزانه بسته ی آموزشی نکات طلایی برای موفقیت دانشجویان بسته ی آموزشی نکات طلایی در صحبت کردن با کودکان زود دیر می شود 1459091795