چگونه با دیگر مسلمانان متّحد شویم؟

به نظر حقیر نیاز نیست ما خودمون رو به آب و آتش بزنیم، همینکه یک پایشی کنیم و نقاط اشتراک مابین شیعه و مذاهب دیگر را در بیاریم، این خود کمک به سزایی می کند به بحث وحدت بین مسلمانها.
ما توی مطالب قبل، از وهّابیت می نوشتیم، یک نقطه اشتراک ما با آنها در این است که اکثر علمای وهّابی، به این نتیجه رسیده اند که احادیث ظهور حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف  صحیح است و آنها را قبول دارند.
مثلاً ابن تیمیه که محمد بن ابی الوهّاب هم به عقاید او معتقد بود، می گوید:
احادیثی که می‌توانیم احتجاج کنیم بر آن احادیث بر قیام حضرت مهدی، این احادیث صحیح هستند.(1)
یا ابن قیم که شاگرد و ناشر افکار ابن تیمیه بوده می گوید:
احادیث مربوط به حضرت مهدی، احادیث حسن و صحیح هستند.
حتّی بن باز هم می گوید:
مساله حضرت مهدی علیه السلام واضح است و...
(2)
پس احادیث ظهور حضرت مهدی علیه السلام، چنان واضح هست که قابل انکار نیست و وهابیت نیز اصل ظهور منجی را قبول دارد.
دوستان خوب اگر خسته شدید هیچ اصراری نیست که بقیه مطلب رو بخونید، ولی اگه خواستید بخونید خواهش می کنم که تا آخر مطلب ادامه بدید.
 اما انحراف فکری آنها در مورد ولادت آن منجی و مصداق آن است، ایشان قائلند که آن کسی که در روایات پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله و سلّم، به ظهورش بشارت داده شده هنوز متولد نشده.
در واقع ایشان معتقدند که امکان ندارد آن منجی، حضرت مهدی عجّل الله باشد که ما شیعیان قائلیم و مشکل آنها در عدم امکان و قبول چنین امری، عمر طولانی آن حضرت است که وهابیون قائل به عدم امکان آن هستند

حال آنکه این عقیده فکری آنها با دلایل فراوانی قابل رد است:

اول

اینکه در بسیاری از همان روایاتی که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله به ظهور منجی بشارت داده اند به نام و یا کنیه و حتی نسل آن حضرت که از چه کسی و در چه زمانی متولد می شود نیز اشاره شده است که پس از بررسی آن روایات می بینیم که بر حضرت مهدی عجّل الله صدق می کند که ما در اینجا در صدد بیان آن روایات نیستیم.

دوم

اینکه در روایاتی ذکر شده که هیچ گاه زمین خالی از حجت و امام نیست ، و این مساله طبق نظر وهابیون که قائلند منجی هنوز متولد نشده دچار مشکل می شود چرا که مدت زمانی طولانی زمین خالی از حجت می ماند.

سوم

اینکه مساله طول عمر حضرت چیز عجیب و غیر ممکنی نیست و این مطلب در مورد افراد دیگری نظیر نوح نبی ع و ادریس پیامبر و کسان دیگر نیز اتفاق افتاده و از قدرت بی پایان خداوند بعید نیست اگر چه از نظر علمی نیز امروزه دلایلی برای امکان آن ذکر شده.

نتیجه

اینکه آن منجی که در اخبار به ظهورش بشارت داده شده همان مهدی آل محمد عجل الله تعالی فرجه الشریف است.
1.
منهاج السنة النبویة ، ج 4 ، ص211 .
2.
مجلة الجامعة الإسلامیة بالمدینة المنورة ، العدد 3 ، السنة الأولى 1388 ، فی ذیل محاضرة عبد المحسن العباد .

/ 0 نظر / 27 بازدید